Skip links

Kaip atsikratyti potraukio saldumynams?

Labas, čia Indrė!

Vienas pagrindinių Jūsų klausimų, nuo tada kai prieš 12 metų pradėjau dirbti su mityba: kaip atsikratyti potraukio saldumynams?

Cukraus žala išties yra didesnė nei mes galime suvokti. 

Svoris – tik labai maža pasekmė. 

Cukraus dėka – kyla cholesterolis, didėja vėžio rizika, alzhaimerio, parkinsono, skydliaukės, virškinimo, nervų, kraujotakos ir kitos ligos. Depresija. Miego sutrikimai. 

Tyrimai rodo, kad net asmeniniai santykiai ir karjera kenčia, jei žmogaus mityboje vyrauja cukrus. 

  1. L-glutaminas – vartok nuosekliai ir ilgą laiką. 2-3 kartus per dieną, kaip nurodyta ant pakuotės. Jis užpildo žarnyne esančius gaurelius – ko pasekoje mažėja cukraus noras. Taip pat gerina virškinimo darbą. Atsistatymą po vaistų vartojimo, fizinio krūvio. L-glutaminas: https://www.zaliaszingsnis.lt/product/l-glutaminas-2/
  1. Fizinis aktyvumas. Stenkis kasdien pajudėti. Žinoma reikia mankštintis, bet dar idealu būtų pajudėti po 10-15 min po kiekvieno valgymo. Fizinė veikla – padeda neužkilti cukrui, taip mažindamas potraukį jam. 
  1. Obuolių sidro acto su cinamonu ir ciberžole naudojimas. Stenkitės cinamoną dėti visur: arbata, kava, košė, kokteilis…

Apie obuolių sidro acto naudojimą ieškokite įrašo pas mane, dėjau pavasarį. 

  1. Baltymų ir gerųjų riebalų įtraukimas į mitybą. Būtent šie produktai turi vyrauti racione. 

Baltymai: mėsa, žuvis, kiaušiniai, tofu, pieno produktai (jei toleruojate ir saikingai, be pridėtinių cukrų). Gerieji riebalai: avokadas, kokybiškas alyvuogių aliejus, kokoso aliejus, sėklos, riešutai. 

Būtent šių produktų dėka – mažėja noras nesamonėms (cukrui). 

Kiekvieno valgymo metu suvalgykite baltymų ir saikingai riebalų. 

  1. Pakankamas skaidulų kiekis mityboje. Jų rasite daržovėse, uogose, vaisiuose. Taip pat rekomenduojama pavartoti skaidulas papildomai. 

Cukraus lygio mažinimas – tik viena iš naudingų sąvybių. Labai dažnai vartojama gerinti virškinimui, medžiagų apykaitos greitinimui ir tuštinimosi lengvinimui. Skaidulos: https://www.zaliaszingsnis.lt/product/zalias-zingsnis-skaidulos/

  1. Gaminkite desertus namuose. Saldumui naudokite uogas, datulių sirupą, steviją ar kitus, žemo glikeminio indekso, saldiklius. 
  1. Valgykite kas 3-4 val. Jei valgote desertą – tai darykite po baltyminių produktų. Pvz: suvalgykite 2 kiaušinius su daržovėmis ir tada mėgaukitės pyragaičiu. 
  1. Mėgaukitės maistu. Neskubėkite, lėtai kramtykite, be jokių tv ir telefonų. Valgykite su meile, padėka ir taika. Maistas nėra priešas, kol mes jo tokiu nepaverčiame. 
  1. Stenkitės neturėti namie, darbe, automobilyje jokių saldumynų. 
  1. NORĖKITE IR SUPRASKITE KAM JUMS TO REIKIA. 

Stebuklų nėra, pastangų reikės. Bet pasinaudokite ir pagalbinėmis priemonėmis, kad tikslas pasiektas būtų lengviau. 

Negalvokite, kad turite atsisakyti cukraus visam gyvenimui. Tiesiog nustatykite mintis, kad va šiuo valgymu, šiandien stengsiuos elgtis teisingai savo kūno ir sveikatos atžvilgiu. Kiekvienas nesuvalgytas cukraus pavidalas SKAITOSI. Ir net jei suvalgėte 5 saldainius, negalvokite, kad jau dzin, valgau toliau. Sustokite kaip galima greičiau ir nebeimkite dar vieno. 

 

*atsiminkite, kad per kelias dienas dideli pokyčiai neįvyksta, reikia laiko ir nuoseklumo. 

** dalinuosi patarimais, kurie naudingiausi man ir mano klientams. 

 

LINKIU SĖKMĖS. Indrė ❤

#sveikairgardu #zaliaszingsnis #lglutaminas #baltymai #sveikata #mityba #aminorūgštis #sportas #fizinisaktyvumas #sveikasgyvenimobūdas #balansas #skaidulos #skaidulųkokteilis #skaidulosžarnynui #maistopapildai #sveikairgardu

Palikti atsiliepimą